Algirdo Ridiko paroda „Dialogas medžiui“
Sausio 29 d. Gargždų krašto muziejuje atidaryta autorinė tautodailininko Algirdo Ridiko medžio drožinių paroda „Dialogas medžiui“. Algirdas Ridikas – tradicinės liaudies skulptūros atstovas, medžio drožėjas. Vaikystėje, matydamas kaip tėvelis, medžio meistras P. Ridikas, dirba su medžiu, susidomėjo piešimu ir daile. Vėliau mokėsi dailės mokykloje. Baigęs Klaipėdos vaikų dailės mokyklą įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumą. Nuo 1985 m. pradėjo dirbti medžio drožėju tuometiniame Plungės suvenyrų bare „Minija“, 1999 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, o 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.
Parodoje eksponuojami drožinėti dekoratyviniai bareljefai, atspindintys Lietuvos miestų architektūrą, fauną ir florą, taip pat marinistiniai siužetai ir natiurmortai. Vaizduojamas siužetas išreiškiamas reljefiniu, šviesesniais ir tamsesniais atspalviais margintu paveikslo paviršiumi. Algirdo sukurti bareljefai yra plastiški, perteikiantys žiūrovui realumo bei išbaigtumo įspūdį. Plastiškumo jausmą sustiprina grafiškumo elementai, stilizacija, išraiškinga forma. Žvelgiant į tautodailininko darbus, išryškėja sudėtingas, daugiapakopis pjaustytas medžio paviršius, tačiau kartu darbas išlieka lengvas ir plastiškas. Lengvumą suteikia persipinantis spalvų žaismas.
Visi autoriaus darbai stilistiškai yra panašūs, kas liudija, kad meistras yra įgudęs savo amato žinovas, puikiai įvaldęs medžio apdirbimo įrankius. Baigiamuosius darbų potėpius atlieka žmona Vilija, kuri taip pat rūpinasi ir bendru šeimos verslu: priima užsakymus darbams, prekiauja mugėse. Per daugiau negu dvidešimt kūrybos metų tautodailininko darbai yra plačiai pasklidę po Lietuvą ir kitas pasaulio šalis.
Kitas aistringas Algirdo pomėgis, nenusileidžiantis drožybai, yra žvejyba. Žvejojant autorius atsipalaiduoja, apmąsto naujus kūrinius, todėl nenuostabu, kad labiausiai kurti įkvepia gamta, jos grožis ir įvairovė. Parodoje eksponuojamos Lietuvos vandenų žuvys yra išraiškingos lengvai atpažįstamos tiek vaikui, tiek suaugusiam.
Paroda veiks iki vasario 13 d.