Naujienos
Fotografo Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda
2018 01 08Gargždų krašto muziejuje sausio 11 d, 17 val. (ketvirtadienį), atidaroma fotografo, Tauragės krašto muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda. Parodos atidaryme dalyvaus ir parodos autorius. Maloniai kviečiame apsilankyti.
Paroda veiks iki š. m. vasario 10 d.
Romualdas Vaitkus Lietuvos fotografijos gyvenime aktyviai dalyvauja nuo 1998 m. R. Vaitkus yra aktyvus ne tik kaip fotomenininkas, bet ir kaip organizacinės bei edukacinės veiklos puoselėtojas ir idėjų generatorius. Jis vadovauja Tauragės fotografų klubui „Fotojūra“, moksleivių foto-videostudijai „Kadras“, rengia Lietuvos bei užsienio autorių personalines ir grupines parodas.
R. Vaitkus sukūrė fotografijų serijas: „Adakavo psichoneurologinis pensionatas“ (1999 m.), „Tilžės šiokiadieniai“ (2000-2003 m.), „Prisiminimai iš JAV“ (1995-2003 m.), „Vizualūs laiškai Plaškiams“ (2004-2007 m.), „Raukšlėtas laikas“ (2004-2013 m.). Surengė 10 personalinių parodų bei periodiškai dalyvauja kolektyviniuose projektuose Lietuvoje bei už jos ribų (Lenkija, Vokietija, Rusija, Baltarusija, Latvija, JAV).
Fotomenininkas pelnė Tauragės apskrities garbės ženklą 2007 m., 2012 m. laimėjo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ auksinio kadro apdovanojimą (kategorija „Gyvenimas“), bei gavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos premiją. Tais pačiais metais tapo Tauragės „Metų žmogumi“.
Nors dauguma R. Vaitkaus fotografijų sukurta XXI a., jo kūrybinės strategijos glaudžiai siejasi su XX a. 7-ojo dešimtmečio suformuota lietuviškosios mokyklos tradicija, galima sakyti, kad fotomenininkas šiandieninę fotografiją grąžina į jos aukso amžių. Dešimtojoje personalinėje parodoje autorius pristato nuo skubančio ir globalaus pasaulio nutolusius personažus. Tuos, kurie liko savo tradicinėje egzistencijoje, nesiveldami į akimirksniu kintančio pasaulio žaidimus. Atrodo, kad autorius į šiuos beišeinančius žmones žvelgia su tam tikru ilgesiu. Apie fotografuotą Plaškių kaimą jis sako: „Kiekvienas Plaškių kampas savotiškai įdomus ir gražus, o čia gyvenantys žmonės nuoširdūs, paprasti. Buvo miela, nors ir labai trumpai, susipažinti su šio kaimelio gyvenimu ir, kiek įmanoma, tiksliau stengiausi užfiksuoti fotografijose“. Nerasime čia vikšraitiškų „kaimo grimasų“ ir nykios degradacijos, bet kartu, šiuose foto lakštuose nėra ir rakauskiško romantizavimo bei sutaurinimo. R. Vaitkų greičiau domina tiesiog vis dar esantys čia ir dabar ir dar nesiruošiantys pasitraukti.
Fotografas, parodų kuratorius Gytis Skudžinskas