Naujienos
Stasio Daknevičiaus gimimo diena
2024 03 19Šiandien minime Vaitelių kaime gimusio vyriausiojo puskarininkio, Gargždų šaulių būrio vado Stasio Daknevičiaus 120 metų jubiliejinę sukaktį.
Ūkininkas, visuomenininkas, vyriausiasis puskarininkis, Gargždų šaulių būrio vadas Stasys Daknevičius gimė 1904 m. kovo 19 d. Vaitelių kaime Gargždų valsčiaus Kretingos apskrityje (dab. Dauparų–Kvietinių sen., Klaipėdos r. sav.). Tarnavo Lietuvos kariuomenėje 1-ajame husarų pulke. Užsitarnavęs vyriausiojo puskarininkio laipsnį buvo paleistas į atsargą. Anksčiau dalyvavo pavasarininkų – katalikiškoje jaunimo organizacijoje, o vėliau įsitraukė į Šaulių sąjungos darbą. Buvo ilgametis vietinio šaulių būrio vadas ir plačiai apylinkėj žinomas visuomenininkas. Baigęs karo tarnybą ūkininkavo savo ūkyje. Sovietai areštavo Stasį Daknevičių jo ūkyje 1941 m. sausio 12 d. Kurį laiką buvo kaltintas Kretingos ir Telšių kalėjimuose. Sovietinių aktyvistų ir raudonarmiečių buvo kankintas ir nužudytas 1941 birželio 24–25 d. Rainių miške. Už nuopelnus Šaulių sąjungai buvo apdovanotas Šaulių žvaigždės medaliu.
Stanislovą Daknevičių, pasiturintį ūkininką, Gargždų valsčiaus tarybos narį, aplinkiniai pažinojo kaip įdomų žmogų, rinkusį senienas, turėjusį retų knygų, akmenų kolekciją. Jis mėgęs drožinėti, prižiūrėti sodą, skiepyti medelius.
Stasys Daknevičius, Antanas Dibisteris, Stasys Jocys, Povilas Kardelis, Mykolas Lengvinas, Pranas Lukauskas, Jonas Telšinskas, Juozas Truška. Šios iš Klaipėdos rajono kilusių Rainių kankinių pavardės iškaltos granito paminkle, kuris Gargždų parke Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono filialo iniciatyva pastatytas ir pašventintas minint 73-iąsias Rainių tragedijos metines. Taip pat Stasio Daknevičiaus atminimui 2004 m. Vaiteliuose priešais liepų alėją, vedančią į jo gimtąją sodybą, pastatytas medinis kryžius.