Paminklai ir atminimo ženklai, pastatyti Klaipėdos rajone

ATMINIMO ŽENKLAI
Statomi partizanų žuvimo, užkasimo, gimtosiose sodybose ir kt. vietose, pagerbiami partizanų ryšininkai, partizanų rėmėjai. 1999–2019 m. pastatyti 402 tipiniai atminimo ženklai. Vienas atminimo ženklas įamžina daugiau nei vieno partizano žūtį.

Tipinio atminimo ženklo  autorius – dizaineris R. Navickas. Pradėtas statyti 1998 m. Ženklas betoninis, 1,7 m aukščio, plane trikampis, lygiasienis, viršuje užsibaigia Vyties kryžiumi (iš visų trijų pusių). Pastatytas ant žiedo formos postamento. Įrašai kalami ženklo plokštumose. Jis statomas paruošus archyvinę pažymą LYA, kuri derinama su liudininkų parodymais, kad būtų tiksliai nustatyta vieta, kurioje bus statomas ženklas, kad įrašas jame būtų kuo tikslesnis. Jau paruošti tekstai derinami su Valstybine Lietuvių kalbos komisija.

Klaipėdos rajone  tipiniai atminimo ženklai pastatyti tik mūšio ir žuvimo vietose. Kitose Lietuvos vietose yra pastatytų tokių ženklų kompozicijų mūšio ir žuvimo vietose, taip pat pastatyti keli atminimo ženklai kapinėse.

Žemėlapis, kuriame pažymėtos partizanų žuvimo ir kapų vietos ČIA.

Paminklai ir atminimo ženklai, pastatyti Klaipėdos rajone:

- Gargždų miestas,

- Dauparų-Kvietinių seniūnija,

- Dovilų seniūnija,

- Endriejavo seniūnija,

- Judrėnų seniūnija,

- Priekulės seniūnija,

- Veiviržėnų seniūnija,

- Vėžaičių seniūnija,

- Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioninis padaliny.

Išsamią informaciją apie paminklus ir atminimo ženklus, pastatytus Klaipėdos rajone galima pažiūrėti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro internetinėje svetainėje – skirsnyje Atmintis/paminklinių objektų sąvadas/.

Filialo vadovė S. Vinciūnienė

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos